Fakta o kávě

Griffonia-Simplicifolia-Extract-300x225

Zdroj : nootriment.com

Tradiční rostlinka afrického léčitelství

Ačkoliv je pro nás Griffoniasimplicifolia novinkou, v Africe je tradiční přírodním léčivem. Její schopnosti využívali již tradiční africké kmeny, a to nejen jako lék na špatnou náladu. Ze sušených a nadrcených semen si připravovali odvar, který jim pomohl zmírnit kašel, problémy dýchací soustavy a zvýšit chuť na pohlavní styk. Později si všimli, že po jejím užití jsou veselejší a mizí smutek a tak se stala součástí přípravků na podporu dobré nálady, ale tím její použití nekončilo. Své uplatnění našla iv léčbě hospodářských zvířat. Postupem času se pak toto africké tajemství rozšířilo do celého světa, kde začala být využívána jako pomocník během psychicky náročného období.

Griffoniasimplicifolia je rostlina s malými semeny, které obsahují podstatnou sloučeninu spojenou s náladou – 5-hydroxytryptofan. Tento bylinný lék může řešit emocionální nerovnováhu tím, že podporuje biochemii mozku a zvyšuje hladinu“hormónuštěstí,, serotoninu.

Kava-Lishou-koren

Zdroj : epharmacognosy.com

Tuckahoe (FuLing) Čínské bylinky Články,

také známé jako yunling, baifuling, fanglingkuai, chuanling, huoshen, huoshem mu, chihuoling, huolingpi, zhufuling. Patří do rodiny „Polyporaceae“.

Tuckahoe (FuLing) má sladké, jemné a neutrální vlastnosti. Používá se k léčbě srdce, sleziny, plic a ledvin.

Poznámka :

FuShen je část kolem kořene. Obvykle se používá jako fuling, ale považuje se za silnější účinek na uklidňující emoce.
Světle červená odrůda se nazývá chifushen nebo zhufu fen a používá se pro úpravu vlhkého tepla – jako součást koupelí- (s teplou nebo horkou vodou, léčivé bahno) atd.

Jméno
Hodnocení
Komentář

★★★★★
5 5 1
Pri prvom baleni som schudla 5 kg ale pri dalsich dvoch baleniach uz iba 2kg takze neviem .Uvidim teraz budem pouzivat uz štvrte balenie kavy takze by to mohlo ist dole zase aspon o 5 kg uvidim, ale lepsie ako nic

★★★★☆
4 5 1
afsdfasdfasdfasdf as afaf asf asdf asd fadsf adsf asdfdfasdfasdfadsfds fd asdfasdf asdfasdfads fdasf asd faf afsdfasdfasdfasdf as afaf asf asdf asd fadsf adsf asdfdfasdfasdfadsfds fd asdfasdf asdfasdfads fdasf asd faf afsdfasdfasdfasdf as afaf asf asdf asd fadsf adsf asdfdfasdfasdfadsfds fd asdfasdf asdfasdfads fdasf asd faf afsdfasdfasdfasdf as afaf asf asdf asd fadsf adsf asdfdfasdfasdfadsfds fd asdfasdf asdfasdfads fdasf asd faf afsdfasdfasdfasdf as afaf asf asdf asd fadsf adsf asdfdfasdfasdfadsfds fd asdfasdf asdfasdfads fdasf asd faf afsdfasdfasdfasdf as afaf asf asdf asd fadsf adsf asdfdfasdfasdfadsfds fd asdfasdf asdfasdfads fdasf asd faf afsdfasdfasdfasdf as afaf asf asdf asd fadsf adsf asdfdfasdfasdfadsfds fd asdfasdf asdfasdfads fdasf asd fafafsdfasdfasdfasdf as afaf asf asdf asd fadsf adsf asdfdfasdfasdfadsfds fd asdfasdf asdfasdfads fdasf asd fafafsdfasdfasdfasdf as afaf asf asdf asd fadsf adsf asdfdfasdfasdfadsfds fd asdfasdf asdfasdfads fdasf asd faf

★★★★★
5 5 1
Výborná káva